SUBLİMASYON MÜREKKEP

Masaüstü Ve Geniş Format Yazıcılar İçin Sublimasyon Mürekkepleri :


Sublimasyon (Süblime) mürekkepleri inkjet printer’lar için kullanılan dispers boya mürekkepleridir. Doğada su bazlı tekstil baskıları için kullanılan standart boyaların alt mikron versiyonlarının dispersiyonlarıdır.

Sublimasyon Mürekkebe uygulanan ısı dispers boya parçacıklarının katı durumdan gaz durumuna geçmesini sağlamaktadır. Bu durumda boya polyester moleküllerini içeren yüzeylere yapışmaktadır. Mürekkep yüzeye tamamen nüfuz ederek kalıcı bir bağ oluşturur. Bu ısı uygulaması zemin üzerinde zengin renk kartelasını açığa vurmaktadır.

Bu boyalar polyester kaplı birçok yüzeydeki işlemler için geliştirilmiştir. Bunlar; tekstil, metal, seramik, plastik ve diğer polyester vernik kaplı ürünleri içermektedirler.

Bu işlem ayrıca, polyester / pamuk karışımlarında da yapılabilmektedir. (minimum 65% polyester), biraz akrilik ve naylon 6.6.

Sublimasyon mürekkebi uygulamaları, spor endüstrisindeki spor giyim ve ekipmlarında, Tekstil endüstrisindeki tüm giyim ve ev tekstilinde, Bayrak ve afiş baskılarında, Promosyonel ürünlerde, Hediyelik ürünlerde ve ayrıca kişiye özel baskı ürünlerinde.

Ürün sıralamasında dokuz renk mürekkep çeşidi yer almaktadır.

Cyan, Magenta, Yellow, Black, Light Cyan, Light Magenta, Orange, Green

Raf ömrü 12 aydır.